Bounty řezy se slaným karamelem

Bounty řezy se slaným karamelem

Bounty řezy se slaným karamelem

Pokud tenhle rok nestíháte péct cukroví jako já, nebo vás nebaví celý ten zdlouhavý proces zadělávání, vykrajování, pečení a zdobení, a nebo pokud většina cukroví co jste stihli upéct už pomalu mizí a hledáte něco rychlého co můžete udělat na poslední chvíli, tak jste našli správný recept. 🙂 Další podmínka je teda, že máte rádi kokos, protože to je tady hlavní surovina.

Slaný karamel v receptu není klasický z cukru, ale je to taková zdravější verze z datlí, i tak věřím, že vám bude chutnat. A pokud nemáte rádi slaný karamel, můžete sůl klidně vynechat a použít to v receptu jen jako takovou sladkou datlovou pomazánku.

 

 

20 minut příprava, 1 hodina chlazení

VEGANSKÉ, BEZLEPKOVÉ

 

 

INGREDIENCE

 

Kokosový základ

 

Slaný karamel

 

POSTUP

 

 

Připravený karamel si rozetřete na kokosový základ a zase dejte do mrazáku na dobu než si roztopíte čokoládu.

 

 

Menší část roztopené čokolády nalijte do pekáčku na slaný karamel, tak aby zakrývala celý povrch a dejte naposledy do mrazáku, aby čokoláda ztuhla.

 

 

Po vytažení z mrazáku řezy nakrájejte na požadovanou velikost, a pokud chcete klidně tady s celým receptem můžete skončit. Pokud, ale chcete mít řezy obalené celé v čokoládě použijte zbylou čokoládu. Určitě ale pracujte rychle, tak aby se vám kokos v teplé čokoládě nezačal rozpadat. Takto finálně obalené řezy pokládejte na pečící papír stranou, která byla už před tím politá čokoládou a zamrazená. Takto docílíte toho, že pak řezy odlepíte od pečícího papíru a čokoláda zůstane na nich a ne na papíru, jelikož jedna ztuhlá vrstva čokolády už tam byla. 🙂 Aby vám čokoláda rychleji ztuhla a vy jste si mohli vychutnat tyhle bounty řezy se slaným karamelem doporučuji je dát za okno, jelikož je venku zima za pár minut si už na nich budete moct pochutnávat.

 

 

 

 

________________________________________________________________________________

Pokud vás zajímají další zdravější verze cukroví zkuste třeba vanilkové kuličky s čokoládou.

Vanilkové kuličky s čokoládou